Dostęp poprzez SSH

Dla bezpieczeństwa dostęp przez SSH domyślnie jest wyłączony! Dla aktywacji prosimy się skontaktować z działem technicznym za pomocą systemu zgłoszeń w panelu administracyjnym.
Jak tylko ograniczenie zostanie wyłączone - możemy przystąpić do generowania kluczy i logowania się do serwera za pomocą Putty.

1. Logujemy się do cPanel ze strony naszego produktu i klikamy Dostęp do aplikacji SSH 2. Czytamy informacje o SSH i klikamy Zarządzanie kluczami SSH.


3. Najszybszym sposobem i bez instalacji dodatkowego oprogramowania będzie generacja kluczy bezpośrednio w panelu cPanel. Klikamy Wygeneruj nowy klucz


4. Wybieramy nazwę naszego klucza, to może być krótka nazwa domeny lub zostawiamy standardowy id_rsa. Wpisujemy i zapamiętujemy Hasło do klucza, klikamy Wygeneruj klucz5. Teraz w zakładce Zarządzanie kluczami pojawili się klucze publiczne i klucze prywatne. Klikamy na Zarządzaj naszego klucza publicznego6. Żeby klucz został aktywowany - klikamy na Authorize7. Teraz musimy pobrać prywatny klucz w rozszerzeniu .ppk dla programu Putty. Klikamy na Wyświetl/pobierz


8. Dla konwertacji klucza wpisujemy hasło naszego klucza i wciskamy Przekonwertuj


9. W programie Putty w zakładce SSH -> Auth klikamy na Browse.. i szukamy wcześniej pobrany prywatny klucz.

10. Hostname lub adres IP naszego serwera znajduje się po lewej stronie w zakładce Dane serwera
 


11. Kopiujemy Udostępniony adres IP


12. Teraz klikamy na Open
Dla logowania do serwera będzie potrzebny nasz automatycznie zgenerowany login, on znajduje się po lewej stronie w cPanel.Logujemy się i wpisujemy nasze hasło do klucza prywatnego.Czy ta informacja była pomocna? 2 Klienci ocenili te informacje jako pomocne (5 Głosów)