How it works

1440165108_light-bulb

CDN - what is it?

Sieć dostawy/dystrybucji treści (CDN), to grupa serwerów, umieszczonych w różnych częściach świata działających razem. Pozwala to maksymalnie szybko rozprzestrzeniać/dostarczyć kontent (CSS, Javascript, ciężkie pliki, takie jak muzyka, filmy, oprogramowanie i inne) poprzez kilka serwerów zamiast jednego. W ten sposób użytkownicy strony mają dostęp do kopii danych z najbliższego do nich serwera.

1440165141_wrench-screwdriver

If something went wrong

Jeżeli zdarzyło się tak, że jeden z punktów sieci CDN nie jest dostępny, cały ruch automatycznie przełącza się na najbliższy serwer CDN. Pełna treść jednocześnie jest zapisywana do cache (pamięć podręczna) na wszystkich punktach sieci CDN.

1440165231_tablet

Which types of files support CDN?

Technologia CDN skupia się na trzech głównych kategoriach: video i audio, obsługa dużej ilości plików statycznych (JPG, PDF, FLASH, MP3, WMA, GIF, TXT, itp.) i tworzenie treści cache.

You pay actually for what you used! Only 0.19 PLN for 1 GB of traffic
You do not need to buy hosting for using those service.

CDN – the best solution for international web services.

CDN Services

  • CDN Cache
  • CDN Drive
  • CDN Video
  • CDN Broadcasting
1440165576_tachometer

CDN Cache
Przyspieszenie strony

CDN, lub sieć dostarczania kontentu, korzysta z kilku serwerów na całym świecie, aby przyspieszyć twój serwis. CDN obsługuje różne obiekty, takie jak zdjęcia, video, CSS, JavaScript. Pobieranie treści odbywa się z punktu najbliższego w stosunku do odwiedzającego.

1440165421_folder

CDN Dysk
Dostarczenie kontentu

CDN repozytorium treści. Użytkownik samodzielnie wysyła zawartość na serwer za pomocą ftp. Rozprzestrzenia się na wszystkie punkty CDN i wydaje się z najbliższego serwera. Metoda ta idealnie nadaje się do dostawy ciężkiego kontentu, takich jak muzyka, filmy i oprogramowanie.

1440165470_movie

CDN Video
Video na rządanie

Ludzie nie lubią tracić czasu na czytanie tekstów w Internecie. Do tego są książki. Nasz mózg traci na przetwarzanie obrazu znacznie mniej czasu, niż na tekst. Dlatego użytkownicy lubią filmy.

Filmy przyciągają użytkowników i prowadzą do większych zysków dla stron internetowych, ale tylko wtedy, gdy ładuje się bardzo szybko.

1440165361_webcam

CDN Transmisja
Transmisja online

CDN Video transmisje video w trybie on-line przez istniejące punkty sieci CDN. Użytkownicy podłączają się do najbliższego punktu CDN, co znacznie skraca czas pobierania video.

CDN od Hostovita zapewnia dostawę video dla najpopularniejszych formatów, takich jak FLV (Flash), MP4 (video HTML5), MOV (Quicktime), WMV (Windows Media player).

© 2015-2021 Hostovita sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.