Certyfikaty bezpieczeństwa SSL

HTTPS od najlepszych centrum certyfikacji

Bezpieczne certyfikaty SSL pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo, zaufanie użytkowników i nawet przyspieszyć ładowanie strony poprzez technologię HTTP/2. Jeżeli Twoja strona pozwala na jakikolwiek transfer danych osobowych lub na niej odbywa się sprzedaż produktów — zakup certyfikatu SSL będzie słuszną opcją. Nasi administratorzy w trybie 24/7 pomogą Ci przejść na protokół SSL (https).

Zabezpieczenie Twojej domeny

Zabezpieczenie Twojej domeny

Najbardziej popularny i najtańszy certyfikat SSL dla 1 domeny internetowej. Sprawdza prawo własności na domenę, dane osobowe czy dane rejestracyjne firmy. Dostępny dla osób fizycznych i firm.

Rapid SSL
69 zł / rocznie
Zamów
Zielony pasek

Zielony pasek

Zielony pasek przeglądarki będzie fajnym dowodem tego, że Twój biznes pomyślnie przeszedł rozszerzone sprawdzenie i jest na prawdę wiarygodną marką.

GeoTrust True Business ID with EV
649 zł / rocznie
Zamów
Zabezpieczenie domeny i poddomen

Zabezpieczenie domeny i poddomen

Certyfikaty są wydawane na wszystkie poddomeny domeny głównej. Na przykład, nie tylko dla domena.pl, ale i dla www.domena.pl, app.domena.pl i inne. Sprawdza prawo własności na nazwę domeny, dane osobowe i rejestracyjne firmy. Są dostępne dla osób fizycznych i firm.

Rapid SSL Wildcard
449 zł / rocznie
Zamów
Weryfikacja firmy

Potwierdzenie wiarygodności firmy

Certyfikat jest wydawany po sprawdzeniu i potwierdzeniu danych firmowych. GeoTrust generalnie kieruje ten produkt do korporacji oraz instytucji Państwowych, gwarancja stanowi $1,25mln, wydawany w ciągu 1-3 dni roboczych.

GeoTrust True Business ID
349 zł / rocznie
Zamów
Zwiększ Szybkość Ładowania Strony

za pomocą nowej technologii HTTP/2 wraz z Certyfikatem SSL

Dlaczego SSL ?

Bezpieczeństwo strony oraz danych klientów

Główną funkcją certyfikatów SSL jest szyfrowanie informacji podczas przekazywania jej poprzez sieć Internet z punktu A do B. Czyli wszystkie dane (informacja osobowa, dane bankowe, lokalizacja i inne), które mogą być wykorzystane poprzez hakerów zostanie zaszyfrowana i dostarczona do serwera lub klienta poprzez bezpieczne łącze. Jeżeli przechowuje lub przetwarzasz dane osobowe/poufne – polecamy od razu przy zakupie hostingu kupić certyfikat SSL do podwyższenia bezpieczeństwa danych. Hosting SSL również często występuje wśród naszych klientów, ponieważ nasz hosting z cPanel pozwala na dodanie dowolnych certyfikatów w panelu administracyjnym.

Kłódka bezpieczeństwa

W tym momencie przeglądarki w prosty sposób identyfikują która ze stron posiada certyfikat SSL lub nie, i w zależności od tego pojawia się zielona kłódka w pasku z adresem strony. Taka kłódka wyświetla czy ruch na stronie jest kierowany poprzez HTTPS. Jeżeli strona zawiera jakiekolwiek formularze, ale nie posiada certyfikatu SSL – przeglądarka będzie ostrzegać że taka strona jest niebezpieczna.

Oszczędzanie na certyfikatach SSL

Rodzajów certyfikatów jest wiele, ale tak na prawdę wszystko zależy od tego, kto będzie się starał o certyfikat i co chciałby zabezpieczyć: certyfikat z weryfikacją domeny (DV SSL jest wydawany osobie fizycznej); certyfikat z weryfikacją firmy (OV SSL jest wydawany podmiotom prowadzących działalność gospodarczą z potwierdzeniem danych teleadresowych firmy poprzez rejestry specjalne); SSL z rozszerzoną weryfikacją (EV SSL są wydawane firmom, które potwierdzą istnienie oraz lokalizacje prowadzonej działalności).

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach

Wyszukiwarki doceniają strony wykorzystujące połączenie HTTPS, co jest możliwe jedynie w przypadku zainstalowanego ważnego certyfikatu SSL na stronie www. Lekceważenie certyfikatem może obniżyć pozycje strony i zmniejszyć zaufanie klientów do serwisu. Google, na przykład, pozycjonuje strony z SSL wyżej od stron bez certyfikatu przy takich samych wytycznych. Co raz więcej stron instaluje certyfikaty, co powoduje ogólny wzrost bezpieczeństwa w Internecie.

SSL nie jest produktem z wyższej półki cenowej

Można zamówić nawet najtańszy certyfikat SSL, który na 100% rozwiąże problem z bezpieczeństwem domeny. Najważniejszym jest to, aby SSL odpowiadał ilości domen/poddomen, na których ma być instalowany, był dostępny osobom fizycznym lub firmom, oraz posiadał “zielony pasek”.

Od 2021 Google Chrome oznacza strony bez SSL jako strony niezabezpieczone, ponieważ dane pomiędzy użytkownikiem a stroną nie są szyfrowane i każdy może ich przechwycić. Strona zawierająca formularze logowania się, rejestraji, kontaktu musi mieć zabezpieczone polączenie https.

Strony zabezpieczone certyfikatem SSL mają link i ładują się przez https:// .

Komercyjny certyfikat SSL można kupić i wygenerować u dowolnego hostingodawcy. W celu weryfikacji posiadanej domeny lub firmy centrum certyfikacji skontaktuje się z administratorem przez email lub telefon.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL gwarantuje bezpieczne połączenie i szyfrowanie przesyłanych danych, kłódkę bezpieczeństwa w przeglądarce, wyższe pozycjonowanie w Google, szybsze ładowanie strony dzięki HTTP/2, HTTP/3.

Certyfikaty SSL podzielone są na kilka rodzajów w zależności od poziomu weryfikacji właściciela domeny oraz czy certyfikat będzie zainstalowany na stronie czy w email. Typ DV – weryfikacja domeny, OV/BV – weryfikacja wraz z danymi firmowymi, EV – rozszerzona weryfikacja firmy, Wildcard – SSL dla poddomen, Mulit-Domain – zabezpieczenie 1 SSL kilku domen.

Wybór certyfikatu SSL polega na wyborze wystawcy lub centrum certyfikacji, który sprawdzi czy firma istnieje, jest aktywna i jej dane kontaktowe są zgodne z rejestrami publicznymi. Czyli wybór zależy od wymagań do poziomu bezpieczeństwa oraz kwoty zabezpieczającej połączenie z klientem.

Darmowy SSL jest dostępny na niektórych serwerach lub hostingach i pozwala generować certyfikaty Lets Encrypt dla domen, skierowanych na ten serwer. Te certyfikaty są automatycznie odnawiane co 3 mies.

© 2015-2024 Hostovita sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.