Jak sprawdzić czy domena jest na liście SPAM?
Czy domena jest na listach SPAM i jak ją usunąć z nich?

Przy prowadzeniu sklepu lub dowolnej strony internetowej najważniejszym jest monitoring bezpieczeństwa swojej domeny, aby zapewnić bezproblemową dostarczalność wiadomości email. Istnieją publicznie dostępne czarne listy, które mogą mieć wpływ na to, czy wiadomości trafią do skrzynek odbiorczych czy zostaną odbite przez serwery pocztowe. W tym artykule pokażemy, jak sprawdzić, czy wybrana domena znajduje się na liście SPAM oraz jak skonfigurować domenę w celu zapewnienia wysokiej dostarczalności maili.

więcej
Jak edytować plik hosts?
Jak edytować plik .hosts?

Plik hosts jest obowiązkowym elementem każdego systemu operacyjnego, który umożliwia lokalne przekierowanie domeny na określony adres IP. Edycja tego pliku jest przydatna przy migracji strony na nowy serwer lub hosting. Dzięki edycji pliku .hosts możemy przetestować działanie strony na nowym serwerze, zanim dokonamy zmian we wpisach DNS domeny. W tym artykule opisujemy, jak edytować plik hosts w Windows, macOS i Linux.

więcej
Czym są domeny IDN?
Domeny IDN: czym są?

Domeny IDN (Internationalized Domain Names) są specjalnym rodzajem domen www, które umożliwiają używanie znaków narodowych w nazwie strony – domenie. Tradycyjnie, domeny internetowe mogły zawierać jedynie litery alfabetu łacińskiego (a-z), cyfry oraz znak myślnika. Wprowadzenie standardu IDN pozwoliło na używanie w domenach znaków spoza alfabetu łacińskiego, takich jak np. polskie znaki diakrytyczne (ą, ę, ż).

więcej
JavaScript: wprowadzenie do JSON
czym jest JSON w Javascript?

Obiekt JSON (JavaScript Object Notation) jest jednym z najbardziej popularnych formatów danych w języku JavaScript do wymiany informacją między różnymi aplikacjami, językami programowania i serwisami. JSON jest lekkim i prostym w użyciu formatem. W tym artykule opiszemy, jak używać prostego obiektu JSON w JavaScript, jak tworzyć i jak wysyłać dane za pomocą interfejsu API JSON.

więcej
Cykl życia domeny – Redemption, Grace period
Redemption oraz Grace period w domenach www

Cykl życia domeny składa się z kilku etapów: rejestracji, aktywnego okresu, karencji, kwarantanny i wygaśnięcia. Zrozumienie cyklu życia domeny jest ważne, jeżeli planujesz zarejestrować lub odzyskać nieodnowioną domenę. Rejestracja polega na wykupieniu i rejestracji domeny w rejestrze głównym przez Abonenta. W trakcie aktywnego lub opłaconego okresu można dowolnie korzystać z domeny, np. przekierowywać, dokonywać transfer itd. Kwarantanna (czasem Redepmtion period) jest okresem, kiedy domena jest jeszcze zarezerwowana przez właściciela, ale nie jest aktywna. Wygasłą domenę już nie można używać i zmieniać jej ustawienia czy Rejestratora.

więcej

© 2015-2023 Hostovita sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.