Favicon: czym jest i jak dodać na stronę?

czym jest Favicon

Favicon jest małym kwadratowym obrazkiem reprezentującym stronę internetową w przeglądarce. Jeżeli popatrzysz na zakładki nad polem do wpisania strony/domeny wyżej – można zobaczyć kilka ikonek obok ikony Hostovity. Zwykłe, favicon jest częścią logotypu, pierwszą literą nazwy firmy lub obrazek demonstrujący czym zajmuje się firmy czy co proponuje strona www.

więcej

Wtyczki WordPress do podcastów 🎧: którą wybrać

wtyczka do podcastów WordPress

Wtyczki do tworzenia podcastów w WordPress mogą znacznie pomóc w rozwoju Twojego programu oraz ułatwić codzienność w zarządzaniu podcastami. Według badań – prawie 20% internautów w wieku 19-49 z Polski słucha podcastów, co oznacza że rynek odbiorców podcastów Polsce może siągnąć nawet kilku milionów osób.

W tym artykule opiszemy kilka darmowych narzędzi dla podcastów dostępnych jako wtyczki do WordPress w oficjalnym sklepie z dodatkami, co sprawia że ich instalacja oraz konfiguracja jest bardzo prosta.

więcej

Jak szybkość ładowania strony wpływa na SEO & pozycje w Google?

PageSpeed a SEO i pozycje w Google

Szybkość ładowania jest bardzo ważnym elementem strony internetowej, dla wyszukiwarki Google jest to wskaźnikiem do wyznaczenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Google udostępnił szereg narzędzi dla programistów oraz administratorów stron do zmniejszenia czasu ładowania treści.

Każdy właściciel strony pewnie słyszał i wie o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach (SEO) oraz szybkości i optymalizacji strony. Opiszemy niżej zależność SEO od szybkości odpowiedzi strony/serwera. Ze strony użytkownika długie ładowanie strony i obrazków jest bardzo denerwujące ze względu na współczesny świat i jego rozwój. Oczekujemy że po kliknięciu w link od razu zobaczymy stronę lub artykuł.

więcej

📡 Czym się różnią serwery nazw (DNS) od wpisów DNS? 📡

Czym się różnią serwery nazw (DNS) od wpisów DNS

Każdy, kto miał styczność z zakupem domeny internetowej i podpięciem jej do hostingu lub serwera spotykał się czy musiał zmieniać serwery nazw (serwery DNS). W tym artykule opiszemy czym są serwery DNS i czym to się różni od wpisów DNS domeny www.

Serwery nazw pomagają połączyć link ze strony z adresem IP serwera lub serwerem hostingowym. Serwery DNS są bardzo ważnym elementem funkcjonowania sieci Internet, który czasem nazywają listą kontaktów Internetu.

więcej

Jak przyśpieszyć WordPress na Turbo hostingu?

Turbo NVMe: przyspieszenie WordPress

Pakiety hostingowe Turbo NVMe są oparte o serwer www od Litespeed, który umożliwia włączenie LS Cache przy pomocy specjalnych wtyczek do systemów CMS. Litespeed Cache przyśpiesza ładowanie strony kilkukrotnie dzięki tworzeniu pamięci podręcznej stron www. Dyski NVMe wraz z Litespeed znacznie skracają czas odpowiedzi oraz ładowania sklepów, blogów, co pozytywnie wpływa na wyniki w Google oraz Core Web Vitals.

więcej

Zmiana domeny w WordPress bez wtyczek ♻️

zmiana domeny lub protokołu http w wordpress

Ta krótka instrukcja pomoże, jeżeli chcesz przenieść stronę na WordPress na inną domenę, testowałeś zmiany na subdomenie i chcesz uruchomić tą wersje na domenie głównej (np. z test.hostovita.pl -> hostovita.pl) lub chcesz zmienić katalog, w którym WordPress był uruchomiony (domena.pl/wordpress/ -> domena.pl/test/).

Proste przeniesieniu plików i bazy danych MySQL niestety nie zadziała z WordPressem, ponieważ linki do strony są zapisane w bazie danych.

więcej

Błąd łączenia się z bazą danych WordPress: jak naprawić 🛠 ?

Jak naprawić błąd łączenia się z bazą WordPress

„Błąd łączenia się z bazą danych” jest prawdopodobnie jednym z najbardziej spotykanych i drastycznych błędów z którym można się napotkać używając WordPressa. Jest to prawie to samo, co błąd serwera czy HTTP ponieważ widzimy taką samą białą stronę. Ten błąd oznacza, że strona nie może nawiązać połączenia lub nie ma dostępu do bazy danych WordPress, co wyłącza całą stronę i powoduje brak nowych sprzedaży i spadek ruchu.

więcej

© 2015-2022 Hostovita sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.