02 lut

Jak wystawić fakturę dla wypłaty z hostingowego programu partnerskiego ?

FV dla wypłaty środków z programu partnerskiego Hostovita na osobę fizyczną

W tym artykule przedstawimy instrukcję, przy pomocy której można wystawić Fakturę aby wypłacić zgromadzone środki z naszego wyjątkowego programu partnerskiego będąc osobą fizyczną, tzn. nie mając zarejestrowanej działalności. Zaproponujemy jedną z możliwych opcji aby wypłacić prowizje do 30% od wpłat poleconych klientów.

Krok 1: Logowanie się do Konta Klienta

Zaczynamy od zalogowania się na swoje konto klienta w naszym Panelu billingowym – https://hostovita.pl/billing/ . Jeżeli jeszcze nie masz konta klienta, zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do funkcji programu partnerskiego Hostovita.

Po zalogowaniu przechodzimy do strony “Program Partnerski” – https://hostovita.pl/billing/affiliates.php .

Krok 2: Sprawdzenie dostępnych środków i screenshot

W panelu programu poleceń po lewej stronie znajduje się informacja o dostępnych środkach brutto (zawierających 23% VAT) do wypłaty, lub środki, które są jeszcze “zamrożone”. W tabelce pod statystykami znajduje się tabelka z informacja o produktach, za które została naliczona prowizja.

Program partnerski w panelu klienta

Na tej stronie robimy zrzut części strony, na której znajdują się informacje o kliknięciach i poleconych klientach. Ten zrzut będzie potrzebne do wysłania na stronie Useme.com do wystawienia FV na dane Hostovita.pl.

Jeżeli chcemy wypłacić zgromadzone środki – klikamy “Wniosek Wypłaty“, aby zainicjować proces.

Krok 3: Generowanie FV do wypłaty na osobę fizyczną

Po otrzymaniu potwierdzenia oraz danych do FV w zgłoszeniu dotyczącym wypłaty środków – prosimy o wysłanie na nasz email “Zaproszenia do rozliczenia w Useme”.

wybór zlecenia na useme

Po kliknięciu w link w mailu wybieramy opcję “Wystaw fakturę dla klienta“, aby przejść do procesu generowania dokumentu.

Wybieramy kategorie wykonanych prac

W naszym przypadku możemy wybrać kategorię Hosting, reklama -> Hosting i przejść dalej.

kategoria wykonanych prac

Wypełniamy wymagane pola w formularzu faktury.

W tytule możemy podać “Usługi promocyjne programu partnerskiego”, oraz
“Polecenia klientów” w opisie do generowanej FV.

opis działań z poleceń

Wprowadzamy dane rozliczeniowe

Jeżeli jesteś zalogowany/a w Useme – dane rozliczeniowe zakładki “Twoje dane do rozliczenia” uzupełnią się automatycznie. Dla nowych użytkowników, którzy nie posiadają jeszcze konta w systemie – należy uzupełnić formularz z danymi osobistymi do rozliczenia.

dane billingowe

Następnie wpisujemy adres e-mail Hostovita ze zgłoszenia i dane firmowe “klienta”-Hostovita automatycznie uzupełnią się.

Ustalenie wartości transakcji

W kolejnym kroku podajemy kwotę zlecenia taką, gdzie “Kwota na fakturze” (Klient-Hostovita zapłaci) będzie równała się kwocie netto, dostępnych do wypłaty środków w Panelu Klienta.

Wybieramy opcje – “Nie przenoszę praw autorskich”.

kwota do wypłaty z PP

Jeżeli ustaliliście z klientem wartość netto faktury, a nie znasz dokładnej kwoty swojej wynagrodzenia “na rękę”, skorzystaj z przełącznika w kształcie strzałek. Kalkulator automatycznie obliczy wynagrodzenie na podstawie kwoty netto.

Potwierdzamy podsumowanie FV

Dokładnie sprawdzamy informacje podane na fakturze, upewniamy się, że wszystkie dane są poprawne. Gdy jesteśmy pewni, klikamy “Wyślij rozliczenie”, aby sfinalizować proces wystawienia faktury.

Krok 4: Odbieramy wypłatę

Po zatwierdzeniu i opłaceniu faktury otrzymasz wypłatę przez wybraną metodę płatności w przeciągu kilku dni roboczych. Jest możliwość śledzenia statusu wystawionej faktury w panelu użytkownika na Useme.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu partnerskiego od Hostovita, gdzie wypłacamy 30% od wszystkich wpłat za hosting poleconych klientów – Zarabiaj z nami.