11 cze

Dlaczego Turbo NVMe hosting ❔

Hosting Turbo NVMe: czy warto?

Nie tak dawno uruchomiliśmy nowe pakiety hostingu z dyskami NVMe SSD na wydajnych procesorach. W tym artykule opiszemy szczegóły tych pakietów hostingowych oraz czym jest Turbo NVMe hosting i czym on się różni od ofert konkurencji.

Najbardziej wydajny procesor z częstotliwością do 5.3 Ghz

Oparte o procesory nowej generacji Intel Xeon pakiety będą odpowiednie dla właścicieli dużych stron lub projektów internetowych, na których ruch może szybko rosnąć w krótkim czasie (np. po publikacji nowego artykułu czy uruchomieniu kampanii reklamowej). Aby utrzymać stronę online pakiety hostingu wykorzystują Intel ® Turbo Boost 2.0. Technologia Turbo Boost pozwala na zwiększenie częstotliwości aktywnie używanych rdzeni procesora przez określony czas kosztem tych, które są obecnie nieaktywne. Częstotliwość  procesora wynosi od 3,7 GHz do 5.3 GHz – takie wskaźniki pozwalają na znacznie szybsze wykonanie zadań, zmniejszając czas oczekiwania na przetwarzanie zapytań wielowątkowych do minimum.

Nowy dysk NVMe kilkukrotnie szybszy od SSD

NVM Express (Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification) jest specjalnym protokółem przesyłania danych przez połączenie PCI Express 4.0 zaprojektowany do pracy z pamięcią niezależną. Z bloków takiej pamięci składają się dyski SSD.

Z kodem RABATNABLOG proponujemy dodatkowy rabat 15% na nasz hosting WordPress już od 189 zł/rok brutto na NVMe SSD z pełnym wsparciem 24/7 oraz optymalizacją strony do szybkiego ładowania treści lub sklepu internetowego.

Przed pojawieniem się tej technologii dyski twarde były podłączane przez interfejs SATA, który został zaprojektowana do użytku z dyskami twardymi (HDD). Z tego powodu wydajność dysków opierała się na przepustowości interfejsu i nie można było wykorzystać maksymalnej  prędkości odczytu i zapisu dla SSD.

Przewagi dysków NVMe

NVMe zapewnia możliwość równoległego przesyłania danych poprzez 65536 kolejek kontrolnych, z których każda może zawierać do 65536 instrukcji. SATA oraz SAS mogą działać tylko z jedną kolejką, która obsługuje odpowiednio do 32 i 254 instrukcji. Ponadto stare interfejsy wymagają wykonania dwóch zapytań do pamięci RAM, aby wykonać jedno polecenie, NVMe wystarczy jedno zapytanie. Nowy protokół został opracowany z uwzględnieniem algorytmów pracy nowoczesnych procesorów wielordzeniowych i wielowątkowych, dzięki czemu dane w nim przetwarzają się równolegle w wielu wątkach i biorąc pod uwagę priorytety zadań.
W wyniku wszystkich ulepszeń dyski NVMe SSD wykazują wielokrotny wzrost prędkości w porównaniu do SATA SSD.

Dyski NVMe czy SSD: plusy i minusy

Najważniejszą cechą nowych dysków jest szybkość przetwarzania danych. Nowe dyski do serwerów SSD SATA wykazują prędkość do 550 MB/s na odczyt i do 520 MB/s na zapis. Z kolei dyski SSD NVMe mogą odczytywać dane do 6200 MB/s i zapisywać przy 2900 MB/s.
Jednak istnieją powody, czemu z przejściem tylko dyski NVMe trzeba zaczekać. Pierwszym z nich jest – dość wysoka cena, średnio 2 razy drożej od dysków SATA. Drugim – trudności z wsparciem technologii na starszym sprzęcie, serwerach.

Kto zyska najwięcej z przejścia na NVMe

Naszym zdaniem, w tym momencie dyski SSD NVMe są najbardziej przydatne w projektach z dużym obciążeniem lub na serwerach hostingu współdzielonego. Jeżeli strona www z dużym ruchem korzysta z dedykowanego serwera z NVMe – to te dyski mogą zmniejszyć czas odpowiedzi serwera, co wpływa na pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Podczas naszych testów hostingów konkurencji oraz Turbo NVMe 1 przy pomocy usługi Kernl, która sprawdza czas odpowiedzi serwera przy wzrastającym obciążeniu strony przez zwiększenie ilości odwiedzających – okazało się, że pakiety Turbo NVMe wydajniejsze do 8x razy. Procesor jest w stanie wykonać 5.3 razy więcej milionów operacji na sekundę, prędkość zapisu jest do 3.3 razy wyższa, a odczyt więcej niż 7.5 razy.

Testowaliśmy konta z jedną stroną na WordPress z domyślnym motywem i bez dodatkowych zainstalowanych wtyczek.

Z kodem RABATNABLOG można kupić hosting WordPress już od 189 zł/rok brutto z dodatkowym rabatem 15% na NVMe SSD z Litespeed, procesorem 5.3 Ghz oraz rozszerzonym wsparciem 24/7.

Podsumowując, pakiety Turbo NVMe hostingu pomogą znacznie przyśpieszyć ładowanie stron jednocześnie zabezpieczając ich od przerw w związku z nagłym wzrostem ruchu na stronie www. Nasze pakiety hostingowe można przetestować bez obowiązku zapłaty przez 14 dni, zapraszamy również do kontaktu w razie pytań.