14 kwi

Darmowy Let`s Encrypt certyfikat SSL

Lets Encrypt certyfikat SSL za darmo

Mamy dobre wieści! Teraz bezpłatny certyfikat SSL jest dostępny dla każdego pakietu hostingowego.

Dzięki firmie Let’s Encrypt, która ma na celu zabezpieczyć strony internetowe dostępną dla wszystkich metodą, mogliśmy wdrożyć darmowe certyfikaty SSL z weryfikacją domeny.

Ten, kto chociażby raz przeszedł przez trudności tworzenia bezpiecznej witryny wie, że instalacja certyfikatu SSL może dostarczyć wiele kłopotów. Let’s Encrypt maksymalnie uprościł instalację certyfikatu.

Certyfikat SSL od Let’s Encrypt  nie wymaga sprawdzenia poczty e-mail, nie trzeba dokonywać żadnych zmian w konfiguracji, żadnych wygasających certyfikatów, które stwarzają problemy w działaniu strony internetowej. I oczywiście, Let’s Encrypt wydaje certyfikat za darmo, więc nie trzeba pilnować za płatnościami.

Certyfikat SSL pozwala szybciej przejść na korzystanie z HTTP/2, ponieważ bezpieczeństwo witryny jest jednym z wymogów twórców protokołu. HTTP/2 znacznie przyspieszy pobieranie każdej strony.

Ponadto, korzystanie z certyfikatu SSL i technologii HTTP/2 pozytywnie wpłynie na działanie Twojej strony:

  • certyfikat będzie dodatkową gwarancją tego, że przekazywane dane są chronione i nie będą udostępniane osobom trzecim, co znacznie zwiększy zaufanie do Twojej witryny.
  • HTTP/2 zmniejszy czas ładowania strony.

Wyszukiwarki doceniają szybkie i bezpieczne strony internetowe i podwyższają ich w wynikach wyszukiwania.