10 lut

? ImunifyAV+ skaner antywirusowy na serwerach Hostingu SSD

Bezpieczniejsza strona ze skanerem ImunifyAV+

Złośliwe oprogramowanie, wirusy, zhakowane wtyczki lub motywy w systemach CMS mogą stać powodem w usunięciu danych ze strony lub podmianą treści. Aby zapobiec temu wprowadziliśmy nową usługę – skaner antywirusowy ImunifyAV+ dla wszystkich stron na serwerach hostingowych. Opiszemy jak działa ta usługa i w jaki sposób można ją używać.

Czemu ktoś się włamuje na naszą stronę?

Jeden z najbardziej popularnych powodów jest przestarzałe oprogramowanie, czyli nie ostatnia wersja systemu CMS, takich jak WordPress, Joomla, Prastashop itd. Więcej o bezpieczeństwie pisaliśmy w artykule o zhakowaniu stron.

Czasami problem może być bardzo banalny, nie zostało zmienione hasło admina z np. “QWERTY”, “Admin”, “1111” itd. Czyli w większości przypadkach nasze działania lub niedopatrzenia powodują ataki botów lub hackerów na nasze strony internetowe. Najgorsze staje się wtedy gdy hacker dostaje się do folderów i plików konta poprzez jakiś plik-backdoor.

Co powoduje włamanie się?

W większości przypadków w razie włamania się na stronę internetową skutkuje negatywnymi działaniami przeciwko naszej strony i odwiedzających ją.

Mogą powstać takie problemy:

 • ruch na stronie spada przez wyjścia ze strony.
 • strona staje się niedostępna dla użytkowników.
 • strony serwisu przestają trafiać do indeksu wyszukiwarki.
 • zaufanie odwiedzających do strony spada przez problemy ze stabilnością strony, a w linku może pojawić się napis o tym, że strona może stwarzać zagrożenie dla komputera.
 • strona trafia do filtru wyszukiwarek i traci pozycje w google, domena też może całkowicie dostać ban`a i zniknąć z wyników wyszukiwania.
 • adres IP serwera na którym strona się znajduje może trafić do czarnych list, co spowoduje problemy z dostarczaniem poczty.
 • niedostępność strony przez wykorzystanie przydzielonych na serwerze limitów, czyli nadmiarowe użycie zasobów serwera.

Co robić żeby strona była bezpieczna?

Jako rekomendacje należy przestrzegać kilka prostych zasad: ograniczać dostępy pomiędzy pracownikami/administratorami, sprawdzać instalowane wtyczki/pluginy, ciągle monitorować ruch na stronie, instalować aktualizację wtyczek i CMS, ograniczyć dostęp do panelu administracyjnego strony dla wybranych adresów IP. Samemu niestety dość trudno zabezpieczyć się od wszystkich możliwych ataków.

Ale dla spokoju i pewności w bezpieczeństwie stron internetowych wprowadziliśmy nową usługę skaneru antywirusowego ImunifyAV+. On jest darmowy i dostępny dla każdego klienta, który posiada aktywny Hosting SSD, WordPress lub Joomla Hosting, w panelu cPanel.

cPanel - bazpieczenstwo

Czym jest ImunifyAV+ ?

ImunifyAV+ – jest współczesnym rozwiązaniem bezpieczeństwa dla serwerów na systemach Linux, który się uczy przy pomocy uczenia maszynowego zbierając informację w skali globalnej. Ciągle się uczy i poznaje nowe wirusy, co daje możliwość leczenia strony przy pomocy jednego kliknięcia.

Regularne skanowanie plików odnajduje nawet szyfrowany złośliwy kod wewnątrz plików, w trybie automatycznym może wyczyścić więcej niż 97% wirusów. ImunifyAV+ korzysta z sześciowarstwowej technologii identyfikacji i usuwania wirusa.

ImunifyAV+ jest:

 • opcją w panelu administracyjnym hostingu – cPanel, która domyślnie jest włączona na wszystkich serwerach i dostępna w dziale Bezpieczeństwo.
 • proste i zrozumiałe zarządzanie plikami po ich skanowaniu.
 • skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania pomoże ochronić biznes dzięki regularnemu sprawdzeniu plików, przemieszczeniu wirusów do kwarantanny.
 • system automatycznie wykrywa dziury w bezpieczeństwie strony i usuwa możliwość włamania się przez nich.
 • przy podejrzeniu na wirus, którego jeszcze nie ma w bazie, ale jest podobny do wcześniej dodanych, ImunifyAV+ wykryje go.

cPanel - umunifyav

Możemy zobaczyć od razu w oknie kod pliku, który “się nie spodobał” systemowi:

cPanel - umunifyav - file

ImunifyAV pozwala na czyszczenie wszystkich plików jednym przyciskiem, lub pojedynczo decydować się co należy zrobić:

cPanel - umunifyav - clear

Podsumowując ImunifyAV+ jest prostym narzędziem, które pozwala zabezpieczyć strony od hackerów i wirusów wykryciem złośliwego kodu w plikach pod czas skanowania. Można zapomnieć o zatrudnianiu programistów do grzebaniu w kodzie i czyszczeniu go, więc dbanie o bezpieczeństwo plików jeszcze nie było takie proste 🙂

ImunifyAV+ jest nową usługą, którą cały czas testujemy i aktualizujemy w razie potrzeby. Co jest ważne – koszt licencji na antywirus już w cenie pakietów hostingu współdzielonego SSD i hostingu WordPress.