18 lis

Jak znaleźć i usunąć Zepsute Linki (Broken links)?

naprawa-broken-links

Naprawianie uszkodzonych linków na stronie WordPress powinno zapewnić Twojej witrynie wzrost w rankingu. Ten prosty samouczek pomoże Ci znaleźć, usunąć i naprawić każdy uszkodzony link na stronie WordPress, oraz pokażemy jak naprawić błędy 404. Uszkodzone linki z pewnością negatywnie wpłyną na doświadczenia użytkownika (user experience), a także mogą obniżyć pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Naprawimy uszkodzone linki za pomocą bezpłatnej wtyczki WordPress.

Czym są uszkodzone linki?

Hiperłącze, które przenosi użytkowników do nieistniejącej strony, bądź też jego znacznik nie działa. Tego rodzaju linki są uznawane za uszkodzone lub martwe. Linki te mogą być powiązane wewnętrznie lub połączone z zewnętrzną witryną internetową. Uszkodzone linki powodują niezadowolenie użytkownika i mogą skutkować opuszczeniem witryny. Jeśli chcesz poprawić współczynnik odrzuceń, powinieneś poszukać i naprawić jak najwięcej uszkodzonych linków.

Uwaga: ten artykuł dotyczy tylko samodzielnie hostowanych witryn WordPress, np. na Hostingu WordPress.

Jak możesz naprawić uszkodzone linki na stronie WordPress?

Jeśli masz niewielką witrynę internetową, możesz sprawdzić każde hiperłącze osobno. Przeglądaj wszystkie strony/posty na swojej witrynie i sprawdź każdy link wewnętrzny. Nie radziłbym jednak stosowania tej metody, ponieważ jako ludzie nie jesteśmy dobrzy w tak powtarzalnych zadaniach. Z drugiej strony możemy skorzystać z wtyczki, która znacznie łatwiej obsługuje niedziałające linki.

Pobierz wtyczkę Broken Link Checker

Pobierz i zainstaluj wtyczkę Broken Link Checker. Istnieje wiele innych wtyczek, które naprawią ten błąd, więc po co używać „Broken Link Checker”? Będę używać jej tylko ze względu na jej elastyczność i łatwość użycia.

broken-link-checker

Ważne: ta wtyczka może spowolnić Twoją witrynę, jeśli pozostawisz ją aktywną. Pamiętaj, aby usunąć ją po naprawieniu wszystkich niedziałających na stronie linków. Usunięcie wtyczki uchroni Cię przed długim czasem odpowiedzi serwera.

Jak znaleźć uszkodzone hiperłącza

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki, przejdź do strony Settings >> Link checker. Wtyczka automatycznie rozpocznie wyszukiwanie niedziałających linków w Twojej witrynie. Może to zająć trochę czasu w zależności od rozmiaru strony, więc poczekaj chwilę. Po zakończeniu wyszukiwania wtyczka ta znajdzie wszystkie uszkodzone w Twojej witrynie linki.

Przejdź do strony Tools >> Broken links, aby zobaczyć strony, na które mają wpływ uszkodzone linki. Na każdej stronie znajdziesz wiele opcji.

  1. unlink: możesz użyć tej opcji tylko wtedy, gdy połączona strona została usunięta z Twojej witryny i nie masz żadnej strony, która mogłaby ją zastąpić.
  2. Edit URL: jeśli niedawno zmieniłeś adresy URL niektórych starszych wpisów, możesz spodziewać się niedziałających linków. Możesz edytować te zmienione linki URL do nowszych adresów URL.
  3. Opcja Dismiss w zasadzie odrzuca powiadomienia z wtyczki.
  4. Recheck: po zaktualizowaniu adresu URL możesz kliknąć przycisk Recheck. Sprawdza on ponownie, czy link jest naprawiony, czy nie.
Polecamy również zapoznać się z naszym hostingiem WordPress SSD, z kodem RABATNABLOG dostaniesz 15% na dowolną płatność za hosting.

Mamy nadzieje że przedstawiona wtyczka oraz instrukcja pomogła naprawić błędy 404 na stronie internetowej.