08 lip

Jak przyśpieszyć WordPress na Turbo hostingu?

Turbo NVMe: przyspieszenie WordPress

Pakiety hostingowe Turbo NVMe są oparte o serwer www od Litespeed, który umożliwia włączenie LS Cache przy pomocy specjalnych wtyczek do systemów CMS. Litespeed Cache przyśpiesza ładowanie strony kilkukrotnie dzięki tworzeniu pamięci podręcznej stron www. Dyski NVMe wraz z Litespeed znacznie skracają czas odpowiedzi oraz ładowania sklepów, blogów, co pozytywnie wpływa na wyniki w Google oraz Core Web Vitals.

W tej krótkiej instrukcji pokazaliśmy jak szybko można zainstalować i aktywować wtyczkę LS Cache do przyśpieszania strony na WordPress.

1. Pierwszym krokiem logujemy się do panelu administracyjnego strony /wp-admin/ i przechodzimy do Wtyczki -> Dodaj nową.

Dodanie wtyczki Litespeed do WordPress

2. Wpisujemy w wyszukiwarce wtyczek po prawej stronie Litespeed i klikamy Zainstaluj obok Litespeed Cache. Po pobraniu i instalacji klikamy Aktywuj.

Z kodem RABATNABLOG można kupić hosting WordPress już od 189 zł/rok brutto z dodatkowym rabatem 15% na NVMe SSD z Litespeed, procesorem 5.3 Ghz oraz rozszerzonym wsparciem 24/7.

Status Litespeed Cache w WordPress

3. Po aktywacji wtyczki Litespeed Cache przechodzimy do Litespeed Cache -> Dashboard i sprawdzamy czy Public oraz Private Cache są włączone i świecą się na zielono.

W tym momencie przyśpieszenie strony z Litespeed Cache zostało włączone i możemy to sprawdzić w oknie prywatnym przeglądarki.

Jednak jeżeli chcemy wyciągnąć jak najwięcej z tej wtyczki – polecamy również sprawdzić wkładkę CDN oraz Optymalizację obrazów poprzez serwis https://quic.cloud/ . Serwis udostępnia pewne limity za darmo, jednak większe strony będą potrzebowali wykupienia pakietów odpowiednich dla siebie.

Więcej dokumentacji o wtyczce Litespeed Cache do WordPress można znaleźć pod adresem – https://docs.litespeedtech.com/lscache/lscwp/dashboard/

Podsumowanie

Instalacja wtyczki Litespeed Cache na hostingu Turbo NVMe przyśpieszy ładowanie strony kilkukrotnie z automatu i pozwoli wykorzystać  możliwości serwer. Wykres poniżej z oficjalnej strony wtyczki pokazuje wzrost szybkości strony w porównaniu ze standardowymi serwerami www.

Wyniki wydajności LiteSpeed