16 lip

Jak przyśpieszyć PrestaShop z hostingiem Turbo?

Turbo NVMe, przyśpieszenie PrestaShop

Pakiety hostingowe PrestaShop Turbo NVMe pozwalają na proste przyśpieszenie sklepu internetowego z CMS PrestaShop instalując prostą wtyczkę Litespeed Cache do tworzenia pamięci podręcznej po stronie serwera. Przyśpieszenie od Litespeed przekłada się wyższe pozycje w Google oraz zwiększenie wyników w PageSpeed Insights.

1. Pierwszym krokiem dla instalacji Litespeed Cache w PrestaShop będzie pobranie wtyczki z oficjalnej strony – https://www.litespeedtech.com/products/cache-plugins/prestashop-acceleration/download

Pobieramy ostatnią wersję LSCache Module.

Pobranie Prestashop Litespeed cache

2. Logujemy się do panelu administracyjnego sklepu PrestaShop (np. /admin123/) i przechodzimy do Modules/Moduły -> Module Manager -> Upload a module/Wyślij moduł.

Wysylanie wtyczki LSCache

3. Po wysłaniu wtyczki aktywujemy ją.

4. Wchodzimy w ustawienia w Advanced Parameters/Parametry Zaawansowane -> LiteSpeed Cache

Włączenie Litespeed w Prestashop

5. Przechodzimy do zakładki Configuration i włączamy pamięć podręczną w opcji Enable LiteSpeed Cache i klikamy Save/Zapisz.

Do jeszcze szybszego ładowania strony polecamy skorzystać z integracji dowolnego CDN, np. Cloudflare jest darmowym rozwiązaniem do zabezpieczenia strony przed atakami oraz darmowym CDN do dostarczania obrazów oraz plików statycznych z serwera zewnętrznego, co dodatkowo może zmniejszyć czas odpowiedzi strony.

Więcej dokumentacji odnośnie konfiguracji modułu w języku angielskim można znaleźć na oficjalnej stronie Litespeed – https://docs.litespeedtech.com/lscache/lscps/settings/

Podsumowanie

Wtyczka LS Cache do sklepów na PrestaShop wykorzystujących hosting Turbo NVMe może znacznie przyśpieszyć czas ładowania strony oraz zmniejszyć wskaźniki Core Web Vitals, na które opiera się Google w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce. Ten moduł również pozwala wykorzystać jak najwięcej możliwości serwera od Hostovita.