22 lip

Jak przyśpieszyć Joomla na Turbo hostingu?

Turbo NVMe, przyspieszenie Joomla

Około 25% stron w sieci Internet, które są oparte o system CMS – wykorzystują Joomla, ponieważ dzięki rozszerzeniom i modułom na Joomla można uruchomić blog, sklep internetowy lub system szkoleniowy. Ze względu na popularność tego CMS na pakietach hostingowych Joomla Turbo z serwerem www od Litespeed można znacząco zwiększyć szybkość ładowania strony www.

Pakiety hostingowe Turbo NVMe pozwalają na instalacje modułów do tworzenia pamięci podręcznej od Litespeed – LSCache. Zgodnie z informacjami na stronie Litespeedtech – taki serwer www obsługuje do 400X więcej zapytań od standardowych konfiguracji serwerów.

Instalacja wtyczki do pamięci podręcznej odbywa się standardowo jak dla Joomli.

1. Pobieramy ostatnią dostępną wersję wtyczki ze strony Litespeed – https://www.litespeedtech.com/products/cache-plugins/joomla-acceleration/download

Pobranie wtyczki z litespeed

2. Po kliknięciu w Download – zostaniemy przekierowani do github, gdzie jest przechowywany kod wtyczki. Klikamy Download na przeciwko archiwum z wtyczką.

Pobranie z Github

Z kodem RABATNABLOG można wykupić hosting Joomla już od 189 zł/rok brutto z dodatkowym rabatem 15% na NVMe SSD z przyśpieszeniem od Litespeed, procesorem 5.3 Ghz oraz wsparciem 24/7.

3. Przechodzimy do panelu administracyjnego naszej strony na Joomla i szukamy zakładki Rozszerzenia -> Instaluj -> Instaluj z pakietu.

Wysyłanie wtyczki do Joomla

4. Po przesłaniu archiwum z kroku #2 i aktywacji wtyczki – w zakładce Komponenty pojawi się punkt LiteSpeed Cache, gdzie musimy wejść.

Nawigacja w Joomla do LSCache

5. W komponencie LiteSpeed Cache po prawej stronie klikamy w Opcje.

LSCache opcje w Joomla

6. W ustawieniach LiteSpeed, w zakładce Basic – włączamy tworzenie pamięci podręcznej przez wtyczkę LSCache -> Enable LiteSpeed Cache i klikamy Zapisz.

Włączenie Litespeed w Joomla

Podsumowanie

Po aktywacji modułu strona na CMS Joomla może znacznie zwiększyć wyniki w testach Pagespeed Insights co wpływa na pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Litespeed Cache pozwala wykorzystać wszystkie możliwości pakietów hostingowych Turbo NVMe z najnowszym procesorem oraz serwerem www.