29 cze

Jak podłączyć się z serwerem FTP/SFTP przez FileZilla?

Protokoły FTP i SFTP służą do przekazywania plików pomiędzy serwerem a klientem, korzystając z podłączenia TCP.
Każdy z naszych klientów może bez problemów skorzystać jak i ze zwykłego FTP tak i szyfrowanego SFTP. Wszystko zależy od konfiguracji połączenie i wybranego portu. Zalecamy korzystać tylko z SFTP dla tego żeby nikt inny nie mógł „podsłuchać” i przechwycić przekazywane pliki czy treści na hosting.

Najpierw musimy pobrać i zainstalować program FileZilla na swoim komputerze, istnieją wersje tego programu na wszystkie popularne systemy operacyjne: Windows, Linux, OS X.

Po udanej instalacji otwieramy program FileZilla

FileZilla-06-28 17.16.04

Klikamy w ikonkę Site Manager, gdzie znajdują się wszystkie zapisane dostępy do serwerów i hostingów:

FileZilla-06-28 17.18.27

W otwartym Site Managerze klikamy w New Site, bo chcemy dodać nasz hosting do programu FileZilla żeby nie wpisywać za każdym razem login i hasło, które standardowo są trudne do zapamiętywania.

Site Manager-06-28 17.19.58

Następnie idziemy do skrzynki email, na którą było zarejestrowane konto w Panelu Klienta oraz na które była wysłana wiadomość z Informacjami i namiarami do konta hostingowego. W rozdziale Dostęp do plików znajduje się adres IP serwera (FTP Hostname) oraz login i hasło (Username & Password) do FTP/SFTP.

 

Informacje o hostingu - Gmail - Google Chrome-06-28 17.28.38

Wybieramy w FileZilla Protokół FTP oraz Normalny typ logowania (Normal Logon Type)
Kopiujemy wartości FTP Hostname w Host, FTP Username w User, FTP Password w pole Password.

Filezilla Site manager

I klikamy w Connect. Jeżeli skopiowałeś i użyłeś poprawnych wartości to od razu zobaczysz po prawej stronie w rozdziale Remote site podgląd plików oraz hierarchię plików i folderów Twojego konta.

Hostovita - SSD - sftp___rogcbqiz@185.28.18.195 - FileZilla-06-28 17.46.38

Od teraz będziesz mógł jednym kliknięciem myszki w strzałkę obok Managera Stron (Site Manager) w przyszłości łączyć się z serwerem plików:
FileZilla-06-29 07.03.58

Jeżeli powstaną jakiekolwiek problemy z łączeniem się poprzez FTP czy SFTP, skontaktuj się z naszym działem technicznym przy pomocy wiadomości email na support@hostovita.pl.