31 sie

Jak stworzyć stronę do zarabiania na programie partnerskim

Program partnerski to świetny sposób na pasywny dochód, szczególnie w niepewnych czasach. W tym artykule weźmiemy pod uwagę w jaki sposób stworzyć stronę internetową specjalnie pod program partnerski i rodzaje stron internetowych, które można wykorzystać do zarabiania: blog, landing page, portal (listing).

1

Zanim zaczniemy opisywać każdy z typów witryn, chciałbym zwrócić uwagę na wspólne cechy właściwe dla każdego rodzaju stron internetowych.

Ustal temat strony internetowej

Zanim zaczniesz prowadzić blog lub stronę, należy przemyśleć temat. Tak będzie łatwiej poruszać się w przyszłości, a także nie będzie problemu “białej kartki”, kiedy pisać nie ma o czym. Zanotuj tematy, które byłyby dla Ciebie interesujące. Na przykład, można dokonać wysoce wyspecjalizowane zasoby  – pisać tylko o blogach (jak tworzyć, gdzie założyć bloga, pomysł stanowisk, itp) lub o witrynach. Na przykład, blog Mashable.com zaczął swoją karierę w 2005 roku i koncentruje się tylko na aktualnościach z mediów społecznościowych. Teraz jest jednym z największych portali branży IT.2

Można również zwrócić uwagę na usługi hostowane, domeny, web pieniądze i wiele innych tematów, które są w jakiś sposób związane z World Wide Web, a wszystkim co tam się znajduje.

Blog Entrepreneur.com – jest doskonałym przykładem tego, że można napisać nie tylko hosting i domenę, ale i ogólnie o biznesie w internecie i offline. Szczegółowe lekcje, porady, aktualności dla wszystkich początkujących przedsiębiorców i biznesmenów.

Nie zapomnij sprawdzić strony internetowe o podobnej tematyce, być może znajdziesz coś ciekawego dla Ciebie. Jednak nie trzeba ślepo kopiować tematy i pomysły, tak jak nikt nie będzie zainteresowany czytać to, co już gdzieś było.

Wybór odpowiedniej nazwy domeny

Ogólnie przyjęta zasada, która jest aktualna i do tego czasu, jest użycie słowa kluczowego lub wyrażenia w domenie. Jeśli zdecydujemy się na temat sieci społecznościowych lub hostingu, w domenie można użyć słów lub wyrażeń,  związanych z nimi. Po wybraniu domeny, możesz skorzystać z naszego pomocnika, który pokaże jakie imię jest już zajęte, a jakie gotowe do rejestracji.3

Rozważmy teraz konkretne typy witryn, w jaki sposób mogą nam pomóc w promowaniu linków partnerskich, a także jak zacząć pisać stronę, co pisać i wiele innych. Zaczniemy od najprostszego sposobu – tworzenie bloga.

Blog dla programu partnerskiego

Generalnie, blog – to rodzaj strony internetowej, najlepiej składające się z treścią tekstu. Ostatnio wpisy na blogu mogą zawierać dowolne treści multimedialne. Blogi są używane zarówno jak do celów prywatnych, tak i dla celów biznesowych.  Można korzystać z tego typu strony internetowej dla Siebie, a mianowicie jako dodatkowy dochód, na przykład, pisać artykuły lub instalować niestandardowe bannery.

Platforma dla bloga

Wiele osób dla stworzenia bloga wybierają bezpłatne platformy lub CMS (Content Management System) WordPress i Google Blogger. Jest to doskonała opcja dla osób, które bardzo dobrze znają się na projektowaniu stron internetowych lub nie chcą płacić za domenę lub hosting dla niego. W ogóle 27% stron znajdujących się w sieci są zarządzane za pomocą WordPress.

WordPress

WordPress – to darmowy CMS, z możliwością elastycznej konfiguracji.

Aby rozpocząć pracę z WordPress musisz zdecydować czy chcesz  mieć możliwość w pełni dostosować blog do swoich potrzeb lub po prostu skorzystać z usług standardowych.

Jeżeli nie zamierzasz na razie kupić domenę i hosting, a po prostu chcesz spróbować popracować z blogiem, zarejestruj się na WordPress.com.5

W ciągu czterech prostych kroków będziesz mieć Swój własny blog, w którym już można rozpocząć pracę. Warto zauważyć, że w darmowej wersji serwisu są ograniczenia w wyborze projektu, nie uda Ci się pobrać wideo wysokiej jakości i nie Jesteś w stanie dodawać wtyczki.

Jeżeli jesteś gotowy, aby zarejestrować domenę i kupić hosting, wtedy trzeba tylko pobrać WordPress i przenieść go na hosting.

Google Blogger

Dobrą alternatywą dla WordPress będzie Google Blogger.

Aby rozpocząć pracę z Bloggera, trzeba mieć skrzynkę pocztową na Gmail. Tylko wtedy można stworzyć swój blog, wypełniając odpowiednie pola.4

Platforma ta  ma bardzo elastyczne ustawienia oraz posiada wiele wtyczek, które nie tylko poprawią  pracę na blogu, ale pomogą go promować. Na przykład, można pobrać wtyczkę “All In One SEO Pack” i zoptymalizować publikacje tak, jak trzeba dla robotów wyszukiwarek. Ponadto, można kupić za dodatkową opłatę szablony projektowe.

Kolejną zaletą pracy z tym systemem jest to, że w przeciwieństwie do WordPress on nie wymaga zakupu osobnego hostingu.

Po rejestracji bloga można przystąpić do napisania pierwszej wiadomości.

Piszemy ciekawe treści

Dochodzimy do najbardziej ciekawej części – treść dla blogu. Pomimo faktu, że ten blog jest tworzony wyłącznie w celu zarabiania na linkach partnerskich, nie warto ignorować jakości treści. Oto kilka zasad, stosując których będziesz mógł napisać dobry tekst:

 • Unikatowość – uważaj na wyjątkowość artykułów. Nigdy nie kopiuj już napisany gdzieś wcześniej tekst. Nikogo nie interesuje to czytać, a roboty wyszukiwarek mogą jeszcze i “ukarać” twoją stronę.
 • Znajdź kilka tematów i zapisz je. Planuj tematy na kilka dni do przodu, aby udawało się pisać conajmniej jeden artykuł dziennie. Im więcej nowych artykułów na stronie, tym więcej czytelników będziesz miał.
 • Gdy znajdziesz kilka pomysłów na artykuły, zobacz co piszą o tym Twoi konkurenci. Może chcesz obalić któreś tezę lub na podstawie tego artykułu napisać swój.
 • Uważaj na błędy w tekście. Naprawić można je w zwykłym edytorze tekstu lub za pomocą różnych online serwisów dla sprawdzenia pisowni.
 • Bądź ekspertem w tym, o czym piszesz. Czytaj więcej na temat, który wybrałeś, poświęć trochę czasu na naukę, przetestuj sam.
 • Zostaw link do programu partnerskiego dyskretnie. Nie trzeba tracić cały artykuł reklamie. Lepiej dawać rady dla czytelników, na przykład jak wybrać hosting lub jak stworzyć własną stronę, podziel się dużą ilością przydatnych informacji, jednocześnie umieszczając link partnerski.
 • Znajdź zdjęcia na temat i dodaj ich do tekstu. W chwili obecnej istnieje wiele wolnych zasobów fotograficznych o wysokiej jakości obrazów i zdjęć.

Landing Page dla programu partnerskiego

Alternatywnym narzędziem do promocji linków partnerskich jest strona typu One-Page (Landing Page).

Landing Page (strona docelowa) – to strona zorientowana na sprzedażu jakichkolwiek towarów, w tym przypadku, linki partnerskie. Ta strona składa się z jednej pełnej strony z treścią, która robi ze zwykłego czytelnika nabywcy. Zalety takiego serwisu polegają na tym, że można go stosunkowo szybko zrobić i wypełnić.

Tworzymy Landing Page

W celu stworzenia jednolitego miejscu można skorzystać z pomocy WordPress, które już wspomniano powyżej. Ten CMS, dzięki swoim elastycznych ustawień oraz szereg specjalnych funkcji, które pomogą Ci dokonać strony docelowej zaledwie kilku minut. Aby utworzyć stronę typu One-Page, można skorzystać  z WordPress, o którym pisaliśmy już wyżej. Ten CMS, dzięki swoim elastycznym ustawieniam oraz szeregu specjalnych funkcji, pomoże Ci zrobić Landing Page dosłownie w ciągu kilku minut.

Kontent dla Landing Page

Ogólnie, tworząc stronę One-Page, jest duży wybór tematów dla treści, a także możliwości w zakresie zarabiania. Można utworzyć stronę z tabelą porównania firm hostingowych. Oznacza to, że można zarabiać na różnych programach partnerskich. Przykładem takiego serwisu jest strona Top 10 Web Hosting. Tutaj można znaleźć rankingi, pozostawić ocenę, przeczytać wszystkie szczegółowe informacje na temat firmy. Przy okazji, po kliknięciu na przycisk “Visit site” automatycznie zostaniesz  przekierowany do strony internetowej dostawcy poprzez link partnerski.6

Ponadto podstawą tworzenia Landing Page może być dowolna instrukcja (krok po kroku), na przykład, jak zrobić własną stronę internetową, jak sprzedawać e-książki lub kurs online. Jednym z punktów może być instrukcja do rejestracji domeny. Na przykład, Websitesetup.org oraz strona o tym, jak stworzyć swój własny blog startbloggingonline.com działają dokładnie według tej zasady.

Co dotyczy konkretnie treści na stronie internetowej, to tekst który będzie na Landing Page nazywa się sprzedającym. Jego piszą zgodnie z określonymi zasadami. Na przykład, istnieje taki model pisania tekstu, jak AIDA (Attention — uwaga, Interest — zainteresowanie, Desire — pragnienie, Action — działanie). Na tej zasadzie napisane wiele broszur reklamowych i artykułów.

Na koniec zostawiamy najbardziej przydatne wskazówki przy tworzeniu treści na Landing Page:

 • Wskaż zalety i korzyści, a nie sam produkt. Opisz dlaczego czytelnik powinien wykorzystać właśnie ten hosting, a nie jakiś inny.
 • Użyj konkretne grafiki lub cyfry. Im więcej konkretów w tekście, tym większe zaufanie.
 • Pisz nie tak, jakby trzeba pilnie coś komuś oddać, a podaj to jako przyjacielska rada.
 • Pamiętaj, aby zostawić na końcu tekstu wezwanie do działania (call-to-action), można również skorzystać ze specjalnych usług, które pomogą podzielić się tekstem lub całą stroną w sieciach społecznych.

Listing programu partnerskiego

Jeszcze jednym sposobem promowania linków partnerskich jest portal (listing). Portal – to bardzo duży serwis, z kilkoma sekcjami (forum, blog, czat i inne).

Temat portalu

Więc, zdecydowałeś się już z częśćią techniczną i teraz trzeba wypełnić portal treścią.

Znany obecnie listing-portal WebHostingTalk.pl oferuje bardzo duży ranking, listę usługodawców i promowanych usług. Strona jest wypełniona dużą ilością opinii, ocen, porównań i raportów, które pomagają użytkownikom zdecydować, z kim pracować, a kogo lepiej ominąć.7

Na tej samej zasadzie działa i dobrze znany listing-portal porownaniehostingow.pl. Na stronie dużo informacji o usługodawcach, jest ranking, a także forum, na którym użytkownicy sami mogą zadawać pytania i odpowiadać na nie.

Jak widać, pomysłów do tworzenia tego typu witryny jest dużo. Nawiasem mówiąc, za pomocą portalu można uzyskać maksymalny dochód publikując nie tylko linki partnerskie, ale i banery lub inne reklamy.

Dużą zaletą w stosunku do innych typów witryn jest to, że dzięki komunikacji dużej ilości ludzi na stronie, one same w przyszłości będą generować nowe treści, oferując swoje wiadomości, tematy do dyskusji lub inne informacje, które można wykorzystać na stronie.

Co do samych postów i artykułów, to można je wykonać za pomocą zdjęć, filmów, tworzyć infografiki samodzielnie lub zamówić je u profesjonalnych projektantów. Im więcej wizualnej i przydatnych treści w artykule, tym większe zaufanie do twojej witryny, a więc będą chętniej przechodzić na linki partnerskie.

Ponadto, zaleca się podczas tworzenia tekstu na stronie wpisywać tam słowa kluczowe, które pomogą szybko promować stronę w wyszukiwarkach.